کاردستی زنبور عسل یک کار زیبا و شیک برای کودکان شما. آموزش این کاردستی را از دست ندهید و در ساخت آن کودک تان را همراهی کنید. با مجله ارنیکا همراه باشید.

در صورتی که به دنبال یک طرح کاردستی خوب برای گذرندان اوقات خود در یک عصر روز تعطیل هستید، در این مطلب به شما نحوه ساخت  کاردستی زنبور عسل زیبا را آموزش خواهیم داد که ساخت آن حتی توسط کودکان نیز قابل انجام خواهد بود. به‌کمک مواد اولیه بسیار ساده، شما می‌توانید این کاردستی را در مدت زمان بسیار کوتاهی بسازید. این زنبورها می‌توانند به صورت دسته‌ای روی پنجره، داخل گلدان، روی دیوار یا هرمکانی که نیاز به کمی تنوع داشته باشد، چسبانده شوند.

همچنین بخوانید:

چگونه احساس شادی را در زمستان به وجود بیاوریم- قسمت اول

کاردستی زنبور عسل

وسایل مورد نیاز برای کاردستی زنبور عسل

بهتر است در ابتدای کار، وسایل مورد نیاز ساخت کاردستی زنبور عسل را تهیه کرده و آن‌ها را آماده کنید. این کار باعث می‌شود تا روند ساخت موثر و سریع‌تری داشته باشید. همچنین گاهی اوقات ، در صورت آماده نکردن وسایل، در مراحل نهایی ساخت متوجه می‌شوید که یکی از وسایل مورد نیاز را ندارید و همین مسئله موجب اتلاف وقت و حتی نیمه‌کاره ماندن کاردستی شما شود.
انجام این کار یک روش بسیار عالی برای آموزش منظم بودن و داشتن برنامه‌ریزی به کودکان بوده و این نکته می‌تواند در سایر کارهای فرزندتان، ازجمله انجام تکالیف یا انجام کارهای روزمره تاثیرگذار باشد.
وسایل موردنیاز شما برای ساخت این زنبورهای رنگارنگ عبارت‌اند از:
۱- کاغذ ( در رنگ‌های زرد، مشکی و در صورت تمایل به تزئین سر شاخک‌های زنبور، قرمز)
۲- کاغذهای دایره‌ای شکل به قطر ۳ و ۵ سانتی‌متر (برای تهیه این کاغذها می‌توانید از انتهای لیوان، سکه یا هر جسم دایره‌ای شکل با قطر مذکور، دایره‌ای را روی کاغذ کشیده و آن را با قیچی ببُرید. همچنین می‌توانید از پانج‌های کاغذ مخصوص در ابعاد مورد نظر استفاده نمایید.)
۳- گل یا قلب کاغذی کوچک برای قرار دادن در سر شاخک‌ها
۴- ماژیک مشکی
۵- چوب بستنی
۶- چسب
نکته: در  صورتی که قصد اضافه کردن بال به زنبور کاغذی خود را دارید، می‌توانید از یک کاغذ دایره‌ای شکل (یا پانچ شده) یا در بطری برای برش دایره‌ای به قطر ۲٫۵ سانتی‌متر روی کاغذ شفاف (مانند کاغذ کالک) برای ایجاد بال استفاده کنید.

ساخت سر و بدن زنبور

در ابتدا، فرآیند ساخت زنبورها را با بدنشان آغاز می‌کنیم. دایره‌های کاغذی زرد رنگ که در دو سایز بزرگ و متوسط تهیه شده‌اند را برای این کار مورد استفاده قرار دهید.

 اتصال سر به بدن

برای ایجاد  سر و بدن زنبورها، تنها کاری که باید انجام دهید این است که مطابق شکل، دایره‌های سایز متوسط را به دایره‌های بزرگ بچسبانید.

خط‌های بدن و شاخک‌ها

در این مرحله، با استفاده از قیچی یا کاترکاغذ، نوارهای راه راه باریکی روی کاغذ مشکی برش می‌دهیم. برای انجام این کار، خطوط مستقیم باریکی به پهنای ۳٫۵ سانتی‌متر رسم کرده و آن‌ها را برش می‌زنید.

قرار دادن خطوط بدن

همانطور که در تصویر نمایش داده شده است، نوارهای مشکی را به بدن زنبورها به صورت موازی بچسبانید. برای هر زنبور دو یا سه خط کافی است.

برش اضافات خطوط مشکی

پس از چسباندن نوارهای مشکی روی بدن زنبورها، قسمت‌های اضافی را برش دهید تا دقیقا اندازه بدن آن‌ها شود. پیشنهاد می‌شود اضافات کاغذهای مشکی را دور نریخته و آن‌ها را برای مراحل بعد نگه دارید. پس از بریدن کاغذها، به ‌وسیله ماژیک مشکی صورت هریک از زنبورهایتان را نقاشی کنید.

اضافه‌کردن شاخک‌ها

قسمت‌های اضافی از نوارهای مشکی در مرحله قبل را به نوارهای کوچک‌تر برش داده و آن‌ها را به عنوان شاخک، به پشت سر زنبورهایتان بچسبانید.

تزیین سر شاخک‌ها

می‌توانید از رنگ‌ها و طرح‌های جذابی برای تزیین سر شاخک زنبورهایتان استفاده کرده و جذابیت و تنوع رنگ را در کاردستی خود افزایش دهید. البته انجام این مرحله اختیاری بوده و می‌توان شاخک‌ها را در حالت ساده خود رها کرد اما انجام این کار، کاردستی شما را بسیار زیباتر خواهد کرد. برای سر شاخک‌ها، می‌توان از قلب‌های کوچک یا گل‌های کوچک کاغذی استفاده کرد.

چسباندن طرح‌های سر شاخک

پس از تهیه طرح دلخواهتان، آن‌ها را مطابق شکل در انتهای شاخک زنبورها بچسبانید.
کاردستی
برخلاف واقعیت، این نیش‌ها کاملا ایمن و بدون خطر هستند! از تکه کاغذهای مشکی باقی‌مانده استفاده کرده و مثلث‌های کوچکی برش دهید؛ سپس آن‌ها را به انتهای بدن زنبورها بچسبانید. همچنین در صورتی که می‌خواهید زنبورهای خود را درون باغچه قرار دهید، یا اینکه آن‌ها را به شکل عروسک‌های خیمه‌شب بازی درآورید، می‌توانید یک چوب بستنی در پشت بدن هریک از آن‌ها بچسبانید.
کاردستی زنبور عسل

اضافه کردن بال‌ها

با اینکه کاردستی شما تا این مرحله کامل شده است، اما در صورت تمایل می‌توانید برای افزودن جزییات بیشتر، بال‌های زنبور‌های خود را نیز طراحی کنید. برای انجام این کار، دایره‌هایی به قطر ۲٫۵ سانتی‌متر روی کاغذ شفاف خود برش داده و آن‌ها را به گونه‌ای روی زنبورها بچسبانید که یک دایره پشت بدن و دیگری جلوی بدن  قرار گرفته باشد (هر زنبور ۲ بال).
 زنبور عسل

تزیین خانه با زنبورها

پس از اینکه دسته‌ای از این زنبورها ساختید، می‌توانید از آن‌ها به صورت تزیینی در بخش‌های مختلف خانه استفاده کنید. به عنوان مثال می‌توانید این زنبورها را روی یخچال، داخل گلدان و یا هر قسمتی از خانه که به نظر خودتان نیاز به تنوع دارد قرار دهید.
پس از اتمام مراحل ساخت زنبورها، می‌توانید به کمک فرزند خود کتاب یا مطلبی در مورد این موجودات و نقش آن‌ها در زندگی ما (که یکی از آن‌ها قطعا تولید عسل است) مطالعه نمایید.

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط کویستان
بارگزاری بیشتر در یادداشت

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

همچنین بررسی کنید

حریره گندم برای نوزادان نوپا

حریره گندم از آرد کامل گندم، مونگ دال زرد (moong dal) یا به عبارتی دیگر عدس زرد و بادام اس…