اگر می‌خواهید یک فنجان قهوه درست کنید ولی به دستگاه قهوه‌ساز دسترسی ندارید نگران نباشید. بدون استفاده از هر نوع دستگاهی نیز می‌توان یک فنجان قهوه‌ی خوش طعم درست کرد. در این مطلب از مجله ارنیکا به سراغ طرز تهیه قهوه بدون نیاز به قهوه‌ساز می‌رویم. با ما همراه باشید.

در ابتدا بخوانید:

۶ توصیه‌ی مهم برای درست کردن یک قهوه خوش طعم

 

۱- از یک پارچه‌ی کتانی تمیز  استفاده کنید. یا از یک فیلتر مناسب    (اصطلاحا به این پارچه tea towel می‌گویند که ی از  یک پارچه نرم ساخته شده از پارچه کتانی، پنبه یا ترکیبی از هردوی آنهاست و معمولا  برای زیبایی دارای یک طراحی چاپ شده بر روی آن است. بهتر است این پارچه فقط مخصوص این کار باشد ) آن را روی یک لیوان یا فنجان بکشید. با این کار شما یک فیلتر با عمق ۷ تا ۱۰ سانتی‌متری درست می‌کنید. همین‌طور می‌توانید از دستمال، پارچه پنبه‌ای و دیگر پارچه‌های تمیز در دسترس استفاده کنید. اگر می‌خواهید قهوه‌ی بیشتری دم کنید، از ظرف‌های بزرگتر مانند کاسه‌های سرامیکی یا چینی یا ظرف مربا استفاده کنید.

(توجه: این روشی است که در منبع اصلی استفاده شده است. اگر شما از فیلترهای یکبار مصرف یا روش دیگری استفاده کردید حتما با ما در میان بگذارید.)

۲- پارچه‌ را تا لبه لیوان خود پایین بکشید. می‌توانید گیره‌های کاغذ یا گیره‌های پیراهن استفاده کنید. برای این کار حداقل ۲ گیره لازم دارید، یکی برای هر طرف، اما استفاده از ۴ گیره بهتر است.

۳- دانه‌های آسیاب متوسط قهوه را داخل پارچه چای بریزید. قهوه تازه آسیاب شده بهتر است، اما اگر قهوه دیگری ندارید، می‌توانید از دانه‌های قهوه از پیش آسیاب شده استفاده کنید. برای هر فنجان به ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری (۷ تا ۱۴ گرم) قهوه نیاز دارید. هر چقدر قهوه بیشتری اضافه کنید، قهوه شما قوی‌تر خواهد شد. از دانه‌های قهوه آسیاب بسیار ریز استفاده نکنید، ممکن است که از فیلتر رد شوند و به داخل قهوه دم کشیده بریزند. از دانه‌های درشت قهوه هم استفاده نکنید، این قهوه‌ها هم بین پارپه چای گیر می‌کنند.

۴- آب را به جوش بیاورید. بهتر است آب را بین ۹۱ تا ۹۷ درجه سانتی‌گراد گرم کنید. اگر نمی‌توانید حرارت را اندازه‌گیری کنید، آب را ابتدا بجوشانید، سپس ۳۰ ثانیه بگذارید تا خنک شود. نباید از آب بسیار داغ استفاده کنید، چون طعم قهوه را خراب می‌کند.

۵- آب را به تدریج به پارچه چای اضافه کنید. ۳۰ ثانیه صبر کنید، سپس نصفه دیگر آب را اضافه کنید. ۳۰ ثانیه دیگر صبر کنید، سپس بقیه آب را اضافه کنید. همه‌ی آب را یک دفعه به قهوه اضافه نکنید، چرا که ممکن است، آب آن تخلیه نشود و سرریز کند.

 

۶- هنگامی که تخیله آب به پایان رسید، حدود ۲ دقیقه، صبر کنید، سپس گیره‌ها را از روی لیوان بردارید. در صورت تمایل قهوه را بلافاصله با کافی کریمر و شکر بنوشد. دقت کنید تفاله‌های قهوه را بلافاصله بردارید و حوله چای را بشویید. چون ممکن است که قهوه روی پارچه باقی بماند و شستن آن بعدا، می‌توانید دردسر زیادی برای شما داشته باشد.

از دست ندهید:

روش دم کردن قهوه با استفاده از یک فنجان و قهوه‌ساز چکه‌ای

روش درست کردن قهوه با استفاده از دستگاه پرکولاتور


طرز درست کردن قهوه با استفاده از فرنچ پرس

روش دم کردن قهوه با قهوه ساز

 

منبع: https://www.wikihow.life/Make-Coffee

به اینستاگرام مجله ارنیکا بپیوندید

اینستاگرام مجله ارنیکا

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط تحریریه مجله
بارگزاری بیشتر در آشپزی

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

همچنین بررسی کنید

آموزش تصویری کلاه بافتنی

به یک کلاه برای فصل زمستان احتیاج دارید؟ ولی دوست ندارید به فروشگاه رفته و یک کلاه خریداری…