برداشتن ابرو به گونه‌ای است که باید تشخیص دهید کدام  موها را بردارید و کدام یک از آن‌ها بمانند. بهترین قالب برای ابرو، بدون تغییر حالت طبیعی آن، مهمترین هدف در هنگام فرم دادن به ابرو‌هاست.

قالب و فرم ابرو در ظاهر چشم تاثیر به سزایی دارد. ظاهر چشم را می‌توان با طول، ضخامت و کمان ابرو تعریف کرد. پس در فرم دادن به ابروها باید توجه کرد که کدام موها را باید برداشت و کدام موها را گذاشت. در این مقاله آموزش قدم به قدم برداشتن ابرو و نکاتی برای زیبایی آن ارائه شده است.

برداشتن ابرو

راه‌های برداشتن ابرو

برداشتن ابرو با موچین از اشتباهات احتمالی جلوگیری می‌نماید. به همین دلیل موچین گزینه انتخابی بسیار خوبی است.

استفاده از موم نیز یک روش‌دیگر است اما کنترل کردنش سخت است و جای ریسک دارد.

شیو کردن یا تیغ زدن مو با استفاده از تیغ ابرو

استفاده از نخ برای تمیز کردن اطراف ابرو

فرم دادن ابروها

برداشتن ابرو باید بسیار با دقت انجام شود. داشتن قالب و فرم ابرو کمک می‌کند تا ابروها  طبیعی به نظر برسند. چرا که ابروهای باریک و یا پرپشت به جای جذاب بودن، ظاهر را پریشان و بهم ریخته نشان خواهند داد. برای اینکه ابرویی کامل و جذاب داشته باشید باید موهای اضافی را بردارید و قسمت‌های خالی را پر کنید.

برداشتن موهای اضافی ابرو

برداشتن ابرو

برداشتن ابرو را با قلم‌های مختلف برای خود آسان نمایید. یعنی اینکه قالب ابرو را با قلم بکشید تا بدانید کدام فرم ابرو مناسب شماست. توجه کنید که قالب ابرو را با مداد یا سایه ابرو بیش از حد پر‌رنگ نکنید. در آخر کار آن را با پاک‌کننده‌های آرایشی پاک کنید.

ابروها را به سمت بالا شانه کرده و موهای بلند آن را قیچی کنید. سعی کنید موهای بلند را قیچی نموده و از برداشتن آن‌ها اجتناب کنید. چرا که برداشتن باعث می‌شود جای خالی ایجاد شده و ابرو ظاهر بدی داشته باشد.

از آینه‌هایی که بزرگ‌نمایی بالایی دارند استفاده نمایید تا بتوانید براحتی موها را بردارید.

 در برداشتن ابرو به آرامی و با حوصله پیش بروید تا بیش از اندازه موها را برندارید.

فقط موهایی که از قالب خارج هستند را بردارید. بالای ابرو را بیش از اندازه برندارید. زیاد برداشتن قسمت بالایی، ابرو را غیر طبیعی جلوه می‌دهد. در صورتی که یکی را بیشتر برداشتید به آن دست نزنید تا بدتر نشود. بلکه از سایه و پودرها برای رفع عیب آن استفاده کنید.

نکات مهم

 در نظر داشته باشید فاصله بین دو ابرو را به اندازه یک چشم بردارید. هر چه این فاصله کمتر باشد فرد اخمو‌تر به نظر می‌رسد.

ابتدای رویش ابروهای‌تان باید با سوراخ بینی شما در یک امتداد باشند.

ابروها باید به اندازه طول چشم باشند. قسمت جلویی ابرو نباید پایین‌تر از قسمت انتهایی آن باشد.

با تصور اینکه چشم‌های بزرگی پیدا خواهید کرد ابرو را به یک خط باریک تبدیل نکنید. ابروهای باریک چهره‌ای متعجب به شما می‌دهند. برطرف کردن این مشکل کاری بس دشوار خواهد بود.

شروع ابرو باید در راستای مرکز سوراخ بینی بوده و کمان آن از یک سوم بیرونی چشم پایین بیاید. در این صورت می‌توان گفت که قالب ابرو درست است.

 ابروهایی که یک سوم انتهایی آن خیلی بلند است را از قسمت انتها بردارید تا با قسمت جلو هم‌خط شوند.

ابروهایی که یک سوم قسمت جلویی آن بلند است را نیز از قسمت جلویی برداشته تا هم‌خط قسمت انتهایی شود.

پر کردن ابرو

برداشتن ابروپر کردن ابرو با سایه و پودرها

 داخل ابرو را با استفاده از پودر‌ها و یا سایه ابرو (رنگی که به ابرویتان نزدیک است) پر نمایید.  در صورتی که ابروهای‌تان بلوند یا بی‌رنگ است از رنگ تیره‌تر استفاده نمایید بویژه زمانی که چشم‌هایتان آرایش دارد. برای این‌ کار کافیست که به آرامی با فرچه به داخل موها ضربه بزنید. در هنگام خط انداختن فرچه را فشار دهید.

پر کردن ابرو با مداد

پر کردن ابرو با مداد ابرو راهی استاندارد است. اما باید از مدادهای سبک و یکنواخت استفاده شود و بافت آن نرم و خشک باشد. مدادهای روغنی باعث می‌شوند ابرو ظاهری در هم ریخته داشته باشد. دقت کنید مداد ابرو تماس کمتری با ابروهای‌تان داشته باشد چرا که رنگ آن غلیظ‌تر است. همچنین برای قسمت داخلی ابرو نزدیک به بینی از مداد استفاده نکنید تا چهره خشنی به شما ندهد.

 مداد یا سایه ابرو را خیلی خارج از قالب ابرو نکشید. زیرا اینطور به نظر می‌رسد که اصلا ابرویی وجود ندارد.

غلط برداشتن ابروها، اکثرا فرد را ناراحت، عصبانی و یا متعجب نشان می‌دهد. همچنین تاتو، ابرو را غیر طبیعی نشان می‌دهد. تیغ زدن ابرو نیز باعث اختلال در رشد طبیعی موهای آن می‌شود.

منبع: بیتوته

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط کویستان
بارگزاری بیشتر در آرایش و زیبایی

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

همچنین بررسی کنید

امسال متفاوت تر از هر سال عمل کنیم!

اگر متوجه شدید که عملی کردن اهدافتان برایتان سخت است و انرژی لازم را ندارید باید به دنبال …