اگر به هنر بافت علاقه دارید و دلتان می‌خواهد با دستان هنرمندتان شنل ببافید، این مقاله آموزشی بافت شنل مجله ارنیکا را از دست ندهید و همراه ما باشید.

همچنین بخوانید:

چه کفشی برای زمستان بخریم؟ راهنمای خرید بوت زمستانی


آموزش قدم‌به‌قدم بافت شنل زمستانی

بافت این شنل را بایستی از دور یقه شروع کنید. در ابتدا لازم است ۶۸ دانه سر بیندازید. در رج اول و همه رج‌های فرد دانه‌ها را از رو ببافید. ژوته ها را هم طبق مرحله ۳ ببافید.

نکته!

کار بدون سوراخ شنل شما را زیباتر خواهد کرد.

در رج دوم ۱۰ تا زیر، ۱ ژوته، ۲ تا زیر، ۱ ژوته، ۱۰ تا زیر، ۱ ژوته، ۲ تا زیر، ۱ ژوته، ۲۰ تا ریز، ۱ ژوته، ۱۰ تا زیر، ۱ ژوته، ۲ تا زیر، ۱ ژوته و ۱۰ تا زیر. ببافید.

در رج چهارم ۱۱ تا زیر، ۱ ژوته، ۲ تا زیر، ۱ ژوته، ۱۲ تا زیر، ۱ ژوته، ۲ تا زیر، ۱ ژوته، ۲۲ تا زیر، ۱ ژوته، ۲ تا زیر، ۱ ژوته، ۱۲ تا زیر، ۱ ژوته، ۲ تا زیر، ۱ ژوته، ۱۱ تا زیر ببافید.

در رج ششم ۱۲ تا زیر، ۱ ژوته، ۲ تا زیر، ۱ ژوته، ۱۴ تا زیر، ۱ ژوته، ۲ تا زیر، ۱ ژوته، ۲۴ تا زیر، ۱ ژوته، ۲ تا زیر، ۱ ژوته، ۱۴ تا زیر، ۱ ژوته، ۲ تا زیر، ۱ ژوته، ۱۲ تا زیر ببافید.

در رج هشتم ۱۳ تا زیر، ۱ ژوته، ۲ تا زیر، ۱ ژوته، ۱۶ تا زیر، ۱ ژوته، ۲ تا زیر، ۱ ژوته، ۲۶ تا زیر، ۱ ژوته، ۲ تا زیر، ۱ ژوته، ۱۶ تا زیر، ۱ ژوته، ۲ تا زیر، ۱ ژوته و ۱۳ تا زیر ببافید.

به همین روال افزودن دانه‌ها در رج‌های زوج را ادامه داده و تکرار کنید. چنان چه تا انتهای بافت شنل به‌اضافه کردن دانه‌ها ادامه بدهید مدل شنل بافتنی شما گردتر خواهد شد و کاملاً سلیقه‌ای است.

طرز آموزش بافت شنل زمستان دخترانه

مرحله بافت یقه شنل دخترانه برای زمستان

آخرین مرحله از بافت شنل مربوط به یقه آن می‌شود که به‌این‌ترتیب که ۶۸ دانه اول را در میل کرده و. به‌صورت یکی رو و یکی زیر باید ببافید. این کار را تقریباً ۲۰ تا ۲۵ را بایستی ادامه بدهید.

نکته!

می‌توان با اضافه کردن یک‌دانه به هرکدام از رج‌های چهارم، پنجم، یازدهم؛ و دوازدهم در ابتدایشان موجب پهن‌تر شدن یقه شنل شوید و در آخر هم کور کنید.

بافت شنل با دو میل

برای این‌که شروع به بافت شنل زمستانی بسیار شیک کنید، لازم است در ابتدا وسایل زیر را آماده کرده و سپس شروع به کارکنید. این وسیله‌ها عبارت‌اند از؛

  • دکمه ۳ عدد
  • ۸۰۰۹۰۰۱۰۰۰_۱۱۰۰ گرم کاموا
  • میل گرد سایز ۱۵ میلی‌متری

نکته!

کاموای خریداری‌شده و میل مورداستفاده برای بافت این شنل بایستی به شکلی باشد که با هفت دانه در هشت ردیف با مدل یک ردیف رو یک ردیف زیر دارای ابعاد ده در ده سانتی‌متر باشد.

طرز آموزش بافت شنل زمستان دخترانه

مراحل بافت شنل زمستانی با استفاده از میل

۱۰۷-۱۱۹-۱۳۱-۱۴۳ دانه این تعداد دربرگیرنده چهار دانه در جلو برای لبه‌ها است. پس در میل‌های گرد ۱۵ میلی‌متری سر بیندازید.

در ادامه روش بافت باید یک ردیف از پشت‌کار به رو بافته شود و به همین ترتیب ادامه داده شود. هم‌چنین به خاطر داشته باشید که چهار دانه اول و آخر لبه هستند و به زیر بافته می‌شوند. کش‌باف را با ۳ تا زیر، ۳ تا رو و ۳ تا زیر به پایان برسانید. کش‌باف را تا رسیدن به ۲۰ سانتی‌متر ادامه دهید.

مرحله بعد از بافت شنل زمستانی دخترانه

چهار دانه اولی و آخری را به حالت زیر ببافید. از قسمت زیر ۳ تا یکی کنید، ۱ ژوته بزنید، ۳ تا از رو ببافید و فاصله بین را در ۴۸-۵۴-۶۰-۶۶ دانه تکرار کنید. ۱ ژوته و از زیر ۳ تا یکی کنید و باز ۱ ژوته بزنید و ۳ تا رو، ۱ ژوته و از زیر ۳ تا یکی ببافید. هم‌چنین فاصله بین را در ۴۸-۵۴-۶۰-۶۶ دانه تکرار کنید و با چهار دانه به زیر لبه به اتمام برسانید.

افزایش دانه‌ها به ۹۱-۱۰۱-۱۱۱-۱۲۱

در این جای کار شما بایستی چهار علامت بر روی میل مشخص کنید که این علائم عبارت‌اند از؛

  1. بعد از ۱۴-۱۶-۱۸-۲۰ دانه
  2. بعد از ۳۴-۳۸-۴۲-۴۶ دانه
  3. بعد از ۵۷-۶۳-۶۹-۷۵ دانه
  4. بعد از ۷۷-۸۵-۹۳-۱۰۱ دانه

پس از علامت آخر ۱۴-۱۶-۱۸-۲۰ دانه باقی می‌ماند.

اما روش و ادامه بافتن شنل دخترانه دکمه‌دار

۱ ردیف زیر و ۱ ردیف زیر کار را ادامه دهید و همین‌طور چهار دانه آخری و اولی را به زیر ببافید. زمانی که اندازه کار به ۲۸ سانتی‌متر رسید، یک دانه در هر طرف تمام علامت‌ها کم کنید به‌طوری‌که هشت دانه باید در این ردیف کسر شود.

کار کاهش دادن را یک ردیف در میان به تعداد ۶-۷-۸-۹ تکرار کنید و تعداد دانه‌های باقی‌مانده پس‌ازاین کم کردن‌ها ۴۳-۴۵-۴۷-۴۹ خواهد شد. هنگامی‌که اندازه کار در حدود ۴۴-۴۷-۵۰-۵۳ سانتی‌متر گردید ۴-۶-۱-۳ دانه در طی یک ردیف از روی بافت کم کنید. توجه داشته باشید که این کاهش دادن‌ها نبایستی از ۴ دانه لبه باشد. تا این جای کار تعداد دانه‌ها ۳۹-۳۹-۴۶-۴۶. خواهد بود و شما باید یک ردیف رو از پشت‌کار ببافید و با کمک کش‌باف به حالت زیر ادامه دهید.

چهار دانه اولی و آخری را به زیر ببافید و سپس ۳ تا رو، ۴ تا زیر، تکرار فاصله بین و ۳ تا رو و ۴ دانه آخر به زیر کار را تمام کنید. هنگامی‌که اندازه کارتان به ۱۲ سانتی‌متر رسید، ۳ تا دانه رو را به ۴ تا دانه اضافه کرده و زمانی که اندازه کش ۲۰ سانتی‌متر شد، بافت را به حالت شل تمام کنید. در مرحله آخر کار هم دانه‌های رو را از رو و دانه‌های زیر را از زیر کور کنید.

در این مرحله نیز می‌توانید سه دکمه را در شنل قرار دهید و بدوزید.

امید که با این دو مدل از بافت شنل زمستانی به‌خوبی آشنا شده و آن‌ها را در فصل زمستان به‌کارگیرید.

منابع:

نمناک

ستاره

مابانو

 

به اینستاگرام مجله ارنیکا بپیوندید.

اینستاگرام مجله ارنیکا

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط مهری رقمی
بارگزاری بیشتر در مد و لباس

یک نظر

  1. […]  آموزش بافت شنل زمستانی دخترانه […]

    پاسخ

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

همچنین بررسی کنید

طرز تهیه کتلت سویا + معرفی ۵ غذای خوشمزه بدون گوشت

تا حالا به این فکر کردید که بدون گوشت چه غذاهای خوشمزه‌ای را می‌توان پخت ولی در عین حال هم…