شکست عشقی موضوعی است که همه افراد حتی برای یک بار هم شده به آن دچار شدند. این عشق می‌تواند در بهترین حالت به آنچه که باب میل افراد است ختم شود. اما در برخی موارد ممکن است که افراد با قطع رابطه عشقی و تمام کردن این مسئله به زندگی خود ادامه دهند.

همچنین بخوانید:  چگونه می توان مشکلات زندگی مشترک را حل و فصل کرد؟

قطعا بعد از قطع روابط عاشقانه با فردی که دوستش می‌دارید، شما به‌نوعی دچار شکست عشقی شده‌اید و نیاز به حل این مسئله دارید. گاهی این ضربات عاطفی و عشقی، می‌تواند آسیب‌هایی به شما بزند و برای حل آن به حداقل ۳ ماه زمان نیاز است. طبق تحقیقات، گفته شده است که آسیب‌های شکست عشقی و این ضربات عاطفی در مردان بیشتر از زنان است. زنان به‌دلیل داشتن دوستان بسیار و روابط نزدیک‌تر، راحت‌تر می‌توانند با این مسائل کنار بیایند و آن‌ها را حل کنند. در اینجا به بیان چند مورد از آسیب‌های بعد از شکست عشقی می‌پردازیم و سپس چند راه‌کار ساده را باهم بررسی می‌کنیم.

شکست عشقی

مشکلات پس از شکست عاطفی

ضربه روانی و جسمی، لاغری یا چاقی مفرط ناشی از پنهان کردن مسئله عشق و یا تنفر در افراد، ایجاد استرس، افسردگی ناشی از اتفاقات و مرور خاطرات گذشته، تغییر وضعیت نرمال زندگی، تغییر رفتار، میل برای تنهایی و… از جمله مهم‌ترین مشکلات عاطفی پس از شکست عشقی است. چگونگی برخورد افراد با این مشکلات می‌تواند در بسیاری موارد به حل این مشکلات در زمان کمتر و با آسیب پایین‌تر کمک کند.

چگونه به آرامش برسیم؟

بعد از ایجاد این مشکلات، باید سریع دست به‌کار شوید تا بتوانید بر آن‌ها پیروز شوید و به آرامش برسید. گاهی شکست عشقی به‌دلیل رفتارهای نادرست افراد در دوران رابطه است. ممکن است به هر دلیلی با کوتاه آمدن یا نادیده گرفتن مشکلات اصلی برای ادامه رابطه عاشقانه، تحت هر شرایطی سکوت کرده باشید. این امر خود به خود باعث می‌شود که به یکباره و در یک لحظه همه چیز آشفته شود و دیگر توان ادامه دادن وجود نداشته باشد.

شکست عشقی

  • راه‌های رسیدن به آرامش

  • اما برای حل این مشکلات باید سعی کنید ذهنتان را خالی کنید. فراموشی و پر کردن ذهن و برنامه‌ریزی برای آینده می‌تواند از راه‌های آرامش باشد.

از اول رابطه همه چیز را در نظر بگیرید و درصدی هم به جدایی فکر کنید تا در صورت بروز آن دچار مشکلات بسیار نشوید.

  • اول به شناخت برسید و بعد از احساسات خود دعوت به‌همکاری کنید! شناخت‌های ناقص و بروز احساسات شدید بی‌آگاهی، می‌تواند بسیار مشکل‌ساز باشد.
  • در روابط عاشقانه‌تان، چه با خود چه با طرف مقابل صادق باشید. صداقت در احساسات شما، می‌تواند بهترین عامل پیشگیری از مشکلات باشد.
  • در صورت نیاز با اقتدار (نه) بگویید تا مجبور به سرکوب این مشکلات در درونتان نشوید.
  • اگر رابطه‌ای رو به پایان است، بهتر است همین امروز به آن پایان دهید. امروز بهتر از فردا است!
  • با پایان یک رابطه تا فراموشی آن، سریعا وارد رابطه عاشقانه بعدی نشوید و به خود مهلت دهید تا به آرامش برسید.
  • بعد از شکست عشقی با کسی هم صحبت شوید و این بار عصبی و عاطفی را از روی دوش خود بردارید تا راحت‌تر به حل آن بپردازید.

این موارد ممکن است سخت به‌نظر برسد، اما به شما در رسیدن به شرایط آرام و داشتن احساس روانی بهتر بسیار کمک می‌کند. از طبیعت اطراف خود برای آرامش الهام بگیرید و خود را دوباره پیدا کنید.  

منابع:

http://khabarnama.net/blog/

http://www.hamdardi.net/

http://www.salamatnews.com/news/

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط کویستان
بارگزاری بیشتر در روانشناسی

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

همچنین بررسی کنید

معرفی رنگ سال ۲۰۱۹

رنگ سال ۲۰۱۹ رنگ مرجانی نمادی از شادی، صمیمیت و خوش‌بینی است که به تأیید موسسه رنگ پانتون …